Noszenie szkieł kontaktowych

Bardzo ważne jest, abyśmy pamiętali, że noszenie soczewek kontaktowych sprawia, że nie tylko poprawia się nasz wizerunek, a także czyni nasz wygląd o wiele atrakcyjniejszym. Wiele osób nie lubi siebie w okularach i wszelkimi sposobami stara się uniknąć ich noszenia. W przypadku gdy zdecydujemy się nosić soczewki kontaktowe powinniśmy pamiętać, że na początku należy nosić soczewki trochę rzadziej i krócej. Trzeba dać naszym oczom odpocząć od trudów związanych z bliską stycznością ze szkłami kontaktowymi. Z czasem przyzwyczają się one do szkieł, jednak jak wiadomo nie nastąpi to od razu.

W pierwszym tygodniach noszenia szkieł będzie towarzyszyło nam dziwne uczucie, w dodatku w trakcie zakładania szkieł napotkamy trochę trudności. Bardzo często osoby, które zaczynają nosić szkła mają problemy z włożeniem szkła do oka. Z czasem nabiera się takiej wprawy, że nawet lusterko nie jest potrzebne, by założyć soczewkę. W pierwszej chwili oka zareaguje odrzuceniem i będziemy odczuwali obecność szkła na oku, ale to zawsze mija po pewnym czasie. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość. Najlepiej nosić okulary krócej niż osiem, dwanaście godzin, ponieważ dłuższe noszenie może doprowadzić do chorób oczu i poważnych zwyrodnień. Odpowiedni stosunek do higieny może pozwolić, że noszenie szkieł kontaktowych będzie pozytywnie wpływać na nasz komfort i zdrowie naszych oczu.

Coraz bardziej popularne są soczewki, które nosi się nie dłużej niż trzydzieści dni. Bardzo ważne jest, abyśmy pamiętali, że soczewki należy zakładać przed wykonaniem makijażu, a następnie zdejmować przed jego zmyciem. Dzięki temu mamy pewność, że na naszych szkła nie pojawią się tłuste zabrudzenia z makijażu. Przestrzeganie kilku prostych zasad pozytywnie wpłynie na korzystanie przez nas ze szkieł.