Ochrona oczu

Bardzo ważne jest, aby chronić oczy przed działaniem promieni słonecznych, ponieważ tylko wtedy możemy mieć pewność, że nasze oczy będą w doskonałym stanie niezależnie od siły działania promieni słonecznych. Coraz częściej mówi się o chorobie AMD czyli starczemu zwyrodnieniu żółtej plamki, która może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku. Do objawów tej choroby należy między innymi występowanie mroczków, deformacji obrazu oraz spadek ostrości wzroku.

Szczególnie często na tę chorobę cierpią osoby w podeszłym wieku, ale także takie, które przez długi czas narażają oczy na działanie intensywnego światła, a także takie w przypadku których dochodzi od niedoboru witaminy E, C, beta-karotenu. Co ciekawe największe promieniowanie UV uwidacznia się w czasie pomiędzy godziną 10.00 a 14.00, ponieważ wtedy właśnie do powierzchni Ziemi dociera największa dawka promieniowania UV.

Aby chronić oczy przed działaniem szkodliwych promieni, powinniśmy zastanowić się nad przyjmowaniem odpowiedniej diety, a także noszeniem okularów przeciwsłonecznych. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że nasze oczy będą chronione. Wiele kobiet bardzo ciężko znosi konieczność przebywania na słońcu, o wiele gorzej to przeżywają niż panowie. Odpowiednie okulary, właściwie odżywanie z dużą ilością witamin i innych składników odżywczych dobrze wpłynie na nasz stan zdrowia. Jak wynika z badań, bardzo wiele osób nie próbuje chronić swoich oczu. Jeśli chcesz zobaczyć jaki zrobić makijaż oczu, aby dobrze prezentował się pod okularami kliknij tutaj.